mamamniejzapracowana.pl

Blog tematyczny o parentingu, wychowaniu dziecka, modzie, urodzie i kulturze.

Parenting

Must have dla noworodka – niezbędne produkty!

Must have dla noworodka – niezbędne produkty!

Przygotowania do przyjścia na świat maluszka są ekscytującym i pełnym oczekiwania okresem. Jednym z pierwszych punktów na liście przyszłych rodziców jest zazwyczaj kompletowanie wyprawki dla noworodka. Zastanawiacie się, co jest niezbędne? W tym artykule odkryjemy must have dla noworodka i odpowiedzimy na pytanie, które produkty to bezwzględne konieczności.

Zobacz także: Noworodek do kiedy można go tak nazywać?

Pierwsze zakupy dla noworodka – Co powinno znaleźć się na liście?

Potrzeby noworodka w pierwszych tygodniach życia są przede wszystkim związane z jedzeniem, śniem i pielęgnacją. Do podstawowych rzeczy, które powinny znaleźć się na liście zakupów, należą między innymi: pieluchy, ubranka, kosmetyki pielęgnacyjne, butelki do karmienia i akcesoria do snu. Jak jednak wybrać te, które będą najlepsze dla naszego malucha?

Wybierając pieluchy, warto zwrócić uwagę na ich rozmiar oraz absorpcyjność. Najlepsze są te, które są delikatne dla skóry dziecka i nie powodują podrażnień. W przypadku ubranek, warto zainwestować w te wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna. Do podstawowych ubranek dla noworodka należą: body, pajacyki, kaftaniki, czapeczki oraz skarpetki. Niego zapominać także o cieplejszych częściach garderoby jak np. kombinezonie czy śpiochach, które będą niezbędne o zimie.

Jeśli chodzi o kosmetyki, wybierzmy te pierwszej łazienki malucha powinniśmy pamiętać o kilku produkowanych: oliwce dla niemowląt, emolientach oraz specjalnym szamponie i żelu do ciała. Do pielęgnacji pępka przyda się alkohol – najlepiej 70-procentowy.

Pielęgnacyjne must have – Najważniejsze rzeczy dla pielęgnacji malucha

Noworodki wymagają szczególnej pielęgnacji, dlatego do prawidłowego i bezpiecznego dbania o malucha potrzebne są odpowiednie akcesoria. Do podstawowych, które powinny znaleźć się w naszej łazience, należą: termometr, szczoteczka do masowania dziąseł, żel p/pieluszkowe, podgrzewacz do butelek, podkłady jednorazowe na przewijak. Zdajemy sobie sprawę, że lista jest długa i miejsca są ograniczone, ale wszystko to mają na celu zapewnienie noworodkowi komfortu i bezpieczeństwa.

Termometr to podstawowy sprzęt, który pozwoli nam monitorować zdrowie dziecka. Szczoteczka do masażu dziąseł pomoże w nawyku codziennej higieny od najmłodszych lat, podczas gdy balsam na podrażnienia pieluszkowe zminimalizuje ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych podrażnień. Podgrzewacz do butelek zaś jest nieocenionym pomocnikiem podczas nocnych karmień.

Wybierając kosmetyki dla naszego malucha, powinniśmy postawić na te, które są delikatne dla skóry i nie zawierają sztucznych dodatków. Kosmetyki naturalne, zawierające emolienty, są w stanie skutecznie nawilżać skórę dziecka, zapobiegając jej przesuszeniu.

Odpoczynek i zabawa – Podstawowe produkty dla komfortu i rozwoju noworodka

Odpoczynek i zabawa to dwa aspekty, które są niezwykle ważne w życiu każdego malucha. Dlatego też na na naszej liście must have dla noworodka powinny znaleźć się produkty, które będą dostarczać im obu. Co to za produkty? Oczywiście, mowa tu o lożeczku, materacu, pościele, karuzeli do łóżeczka, maty edukacyjnej, pluszowych zabawkach, gryzakach i szumiącym misiu.

Zakup odpowiedniego łóżeczka to jedno, ale niezapomniane jest także materac, który powinien być odpowiednio twardy i posiadać atest PZH. Pościel dla dziecka powinna być przede wszystkim wykonana z naturalnych materiałów. Karuzela do łóżeczka czy szumiący miś to produkty, które nie tylko umilą dziecku czas, ale również wspomogą jego rozwój sensoryczny i motoryczny.

Nie zapominajmy również o zabawkach. Pluszaki, gryzaki czy mata sensoryczna to tylko niektóre z propozycji, które na pewno przypadną do gustu maluszkowi. Pamiętajmy jednak, by przed każdym zakupem sprawdzić, czy produkt jest bezpieczny dla naszego dziecka – posiada odpowiednie certyfikaty i jest wykonany z nietoksycznych materiałów.

Przygotowanie wyprawki dla noworodka to duża odpowiedzialność i wymaga poświęcenia wiele czasu. Pamiętajmy jednak, że starannie przemyślana lista zakupów to inwestycja w komfort i bezpieczeństwo naszego dziecka. To również oszczędność czasu i pieniędzy w przyszłości.

Zobacz także: Jaki kocyk dla noworodka – bezpieczne materiały

Udostępnij

O autorze

Artykuły, które przeczytać możesz na tym blogu, należą do dwóch przyjaciółek, które kochają macierzyństwo, ale ważne jest dla nich też dbanie o siebie. Hej! Tu Ania i Basia, jesteśmy mamami, które na równi z macierzyństwem, stawiają swój rozwój i odpoczynek. Znajdź chwilę dla siebie i zostań z nami na dłużej.